Kontaktpersoner

Kontakta proffsen hos Helkama. I frågor gällande cykelköp eller garanti ska du i första hand kontakta din kunniga Helkama-återförsäljare. Du hittar närmaste Helkama-försäljare här.

Ann-Christin Grönholm

försäljningsreskontra och kreditbevakning

Ann-Christin Grönholm
försäljningsreskontra och kreditbevakning

Kontaktinformation

tfn. 044 – 788 9805
ann-christin.gronholm@helkamavelox.fi

Antti Korpela

regional försäljningschef

Antti Korpela
regional försäljningschef

Norra Finland

Kontaktinformation

tfn. 0400 – 213 600
antti.korpela@helkamavelox.fi

Eva Vuorinen

projektledare

Eva Vuorinen
projektledare

export, professionella produkter

Kontaktinformation

tfn. 044 – 788 9807
eva.vuorinen@helkamavelox.fi

Harri Halme

försäljningschef

Harri Halme
försäljningschef

inrikes försäljning, företagskunder

Kontaktinformation

tfn. 0400 – 332 273
harri.halme@helkamavelox.fi

Janne Vanttaja

produktgruppschef

Janne Vanttaja
produktgruppschef

Merida och eftermarknadsprodukter

Kontaktinformation

tfn. 044 – 788 9830
janne.vanttaja@helkamavelox.fi

Jari Elamo

verkställande direktör

Jari Elamo
verkställande direktör

Kontaktinformation

tfn. 040 – 767 2538
jari.elamo@helkamavelox.fi

Jukka Heinikainen

regional försäljningschef

Jukka Heinikainen
regional försäljningschef

Östra Finland, huvudstadsregionen

Kontaktinformation

tfn. 0400 – 328 612
jukka.heinikainen@helkamavelox.fi

Jyrki Hakomäki

regional försäljningschef

Jyrki Hakomäki
regional försäljningschef

Västra Finland

Kontaktinformation

tfn. 0400 – 312 570
jyrki.hakomaki@helkamavelox.fi

Linda Väisänen

projektledare

Linda Väisänen
projektledare

marknadsföring

Kontaktinformation

tfn. 044 – 788 9824
linda.vaisanen@helkamavelox.fi

Marianne Räsänen

försäljningsservice

Marianne Räsänen
försäljningsservice

företagskunder

Kontaktinformation

tfn. 044 – 788 9834
marianne.rasanen@helkamavelox.fi

Markku Saarinen

produktionschef

Markku Saarinen
produktionschef

Kontaktinformation

tfn. 044 – 788 9821
markku.saarinen@helkamavelox.fi

Marko Mehtonen

produktutvecklingsingenjör

Marko Mehtonen
produktutvecklingsingenjör

produktutveckling och underleverans

Kontaktinformation

tfn. 044 – 788 9803
marko.mehtonen@helkamavelox.fi

Dennis Karlsson

arbetsledare

Dennis Karlsson
arbetsledare

produktion och lager

Kontaktinformation

tfn. 044 – 788 9823
dennis.karlsson@helkamavelox.fi

Terhi Sundström

försäljningsservice

Terhi Sundström
försäljningsservice

företagskunder

Kontaktinformation

tfn. 044 – 788 9840
terhi.sundstrom@helkamavelox.fi

Miia Saarimaa-Rantala

inköpare

Miia Saarimaa-Rantala
inköpare

Kontaktinformation

tfn. 044 – 788 9808
miia.saarimaa-rantala@helkamavelox.fi

Tero Valtonen

inköps- och produktionsdirektör

Tero Valtonen
inköps- och produktionsdirektör

Kontaktinformation

tfn. 040 – 500 1270
tero.valtonen@helkamavelox.fi

Tomi Ojala

produktgruppschef

Tomi Ojala
produktgruppschef

avtalstillverkade cyklar och logistik

Kontaktinformation

tfn. 0400 – 415 063
tomi.ojala@helkamavelox.fi

Iina Ekroos

försäljningsservice

Iina Ekroos
försäljningsservice

företagskunder

Kontaktinformation

tfn. 044 – 788 9818
iina.ekroos@helkamavelox.fi

Maria Rahikkala

försäljningsservice

Maria Rahikkala
försäljningsservice

företagskunder

Kontaktinformation

tfn. 044 – 788 9839
maria.rahikkala@helkamavelox.fi