Yhteyshenkilöt

Pyörän hankintaa tai takuuta koskevissa asioissa ole yhteydessä osaaviin Helkama-jälleenmyyjiin. Lähimmän Helkama-myyjän löydät täältä.

Ann-Christin Grönholm

myyntireskontra ja luotonvalvonta

Ann-Christin Grönholm
myyntireskontra ja luotonvalvonta

Yhteystiedot

puh. 044 – 788 9805
ann-christin.gronholm@helkamavelox.fi

Antti Korpela

aluemyyntipäällikkö

Antti Korpela
aluemyyntipäällikkö

Pohjois-Suomi

Yhteystiedot

puh. 0400 – 213 600
antti.korpela@helkamavelox.fi

Eva Vuorinen

projektipäällikkö

Eva Vuorinen
projektipäällikkö

vienti, ammattikäyttötuotteet

Yhteystiedot

puh. 044 – 788 9807
eva.vuorinen@helkamavelox.fi

Harri Halme

myyntipäällikkö

Harri Halme
myyntipäällikkö

kotimaan myynti, yritysasiakkaat

Yhteystiedot

puh. 0400 – 332 273
harri.halme@helkamavelox.fi

Janne Vanttaja

tuoteryhmäpäällikkö

Janne Vanttaja
tuoteryhmäpäällikkö

Merida ja jälkimarkkinatuotteet

Yhteystiedot

puh. 044 – 788 9830
janne.vanttaja@helkamavelox.fi

Jukka Heinikainen

aluemyyntipäällikkö

Jukka Heinikainen
aluemyyntipäällikkö

Itä-Suomi, pääkaupunkiseutu

Yhteystiedot

puh. 0400 – 328 612
jukka.heinikainen@helkamavelox.fi

Jyrki Hakomäki

aluemyyntipäällikkö

Jyrki Hakomäki
aluemyyntipäällikkö

Länsi-Suomi

Yhteystiedot

puh. 0400 – 312 570
jyrki.hakomaki@helkamavelox.fi

Linda Väisänen

projektipäällikkö

Linda Väisänen
projektipäällikkö

markkinointi

Yhteystiedot

puh. 044 – 788 9824
linda.vaisanen@helkamavelox.fi

Marianne Räsänen

myyntipalvelu

Marianne Räsänen
myyntipalvelu

yritysasiakkaat

Yhteystiedot

puh. 044 – 788 9834
marianne.rasanen@helkamavelox.fi

Markku Saarinen

tuotantopäällikkö

Markku Saarinen
tuotantopäällikkö

Yhteystiedot

puh. 044 – 788 9821
markku.saarinen@helkamavelox.fi

Marko Mehtonen

tuotekehitysinsinööri

Marko Mehtonen
tuotekehitysinsinööri

tuotekehitys ja alihankinta

Yhteystiedot

puh. 044 – 788 9803
marko.mehtonen@helkamavelox.fi

Dennis Karlsson

työnjohtaja

Dennis Karlsson
työnjohtaja

tuotanto ja varasto

Yhteystiedot

puh. 044 – 788 9823
dennis.karlsson@helkamavelox.fi

Terhi Sundström

myyntipalvelu

Terhi Sundström
myyntipalvelu

yritysasiakkaat

Yhteystiedot

puh. 044 – 788 9840
terhi.sundstrom@helkamavelox.fi

Miia Saarimaa-Rantala

ostaja

Miia Saarimaa-Rantala
ostaja

Yhteystiedot

puh. 044 – 788 9808
miia.saarimaa-rantala@helkamavelox.fi

Tero Valtonen

osto- ja tuotantojohtaja

Tero Valtonen
osto- ja tuotantojohtaja

Yhteystiedot

puh. 040 – 500 1270
tero.valtonen@helkamavelox.fi

Tomi Ojala

tuoteryhmäpäällikkö

Tomi Ojala
tuoteryhmäpäällikkö

sopimusvalmisteiset pyörät ja logistiikka

Yhteystiedot

puh. 0400 – 415 063
tomi.ojala@helkamavelox.fi

Iina Ekroos

Myyntipalvelu

Iina Ekroos
myyntipalvelu

yritysasiakkaat

Yhteystiedot

puh. 044 – 788 9818
iina.ekroos@helkamavelox.fi

Maria Rahikkala

Myyntipalvelu

Maria Rahikkala
myyntipalvelu

yritysasiakkaat

Yhteystiedot

puh. 044 – 788 9839
maria.rahikkala@helkamavelox.fi